Reklama [B] - ComekoPlus.pl

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach skierował do Sądu Rejonowego w Pyrzycach akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że w okresie od 24 stycznia 2018 r. do dnia 17 stycznia 2019 r. w Pyrzycach, działając w warunkach recydywy, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną oraz synem, m. in. w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe podczas których znieważał pokrzywdzonych, popychał i szarpał, tj. o przestępstwo z art. 207 § 1a kk i inne,.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach. Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzany zamieszkujący wspólnie z rodziną tj. żoną i synem przez okres roku, znęcał się nad nimi psychicznie oraz fizycznie. Z zeznań pokrzywdzonych jak również z pozostałych zgromadzonych dowodów, w tym zeznań innych przesłuchanych osób oraz dokumentacji zebranej w ramach tzw. „Niebieskiej karty” wynika, że podejrzany nadużywający alkoholu wszczynał awantury wyzywając pokrzywdzonych wulgarnymi słowami, a także szarpał i popychał.

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania do Sądu aktu oskarżenia. Podejrzany (lat 71) był w przeszłości karany sądownie.

Za czyn zarzucony podejrzanemu, a popełniony w warunkach recydywy m.in. na podstawie art. 207 § 1a kk grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Źródło: Szczecin PO

12-06-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [C]
Reklama [D]
Reklama [D] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [E] - Virtualnetia.com
Reklama [F]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [G]
Reklama [H]
Reklama [H]

Ogłoszenia