Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach skierował do Sądu Rejonowego w Pyrzycach akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 21 marca 2019 r. w Dolicach, spowodował wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym marki DAF z naczepą nie zachował szczególnej ostrożności przy wykonywaniu manewru włączania się do ruchu poprzez nieprawidłową obserwację przedpola jazdy i nie ustąpił pierwszeństwa pieszej poruszającej się po jezdni w sposób prawidłowy, w wyniku czego potrącił pokrzywdzoną, powodując u niej obrażenia wielonarządowe, na skutek czego pokrzywdzona zmarła, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 21 marca 2019 r. podejrzany kierował samochodem ciężarowym marki DAF wraz z naczepą. W miejscowości Dolice wykonywał on manewr włączenia się do ruchu, przy czym nie upewnił się że może wykonać go w sposób bezpieczny – w wyniku czego potrącił przechodząca przez jezdnię w sposób prawidłowy pieszą. Pokrzywdzona doznała ciężkich, wielonarządowych obrażeń ciała, na skutek czego zmarła.

Podejrzany (lat 34) w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był on wcześniej karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: Prokuratura Szczecin

23-09-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne