Reklama [B] - ComekoPlus.pl
Akt oskarżenia przeciwko sprawcy śmiertelnego wypadku samochodowego – sprawa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach.

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 25 października 2018 r. w Lipianach przy ul. Mickiewicza, kierując samochodem osobowym marki Dacia, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że nie zachował należytej ostrożności i nie obserwował w należyty sposób drogi, w wyniku czego potracił przechodzącego w sposób prawidłowy przez wyznaczone przejście dla pieszych z lewej na prawą stronę pieszego, który w wyniku potracenia doznał ciężkich obrażeń ciała, skutkujących jego śmiercią, tj. o czyn z art. 177 § 2 kk,.

Jak ustalono dnia 25 października 2018 r. na ul. Mickiewicza w Lipianach podejrzany kierował samochodem osobowym marki Dacia Duster. Ustalenia śledztwa wykazały, że podejrzany kierując pojazdem i zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych nie zachował należytej ostrożności i nie obserwował w należyty sposób drogi, w wyniku czego potrącił pokrzywdzonego przechodzącego w sposób prawidłowy przez wyznaczone przejście dla pieszych.

W wyniku potrącenia mężczyzna ten doznał ciężkich obrażeń ciała, skutkujących jego śmiercią.

Podejrzany (lat 56) w chwili wypadku był trzeźwy, nie był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: PO Szczecin

19-06-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [C]
Reklama [D]
Reklama [D] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [E] - Virtualnetia.com
Reklama [F]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [G]
Reklama [H]
Reklama [H]

Ogłoszenia