Dentobus zawita do Gminy Pyrzyce.

Już od 27 stycznia 2022 roku do wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez gmi Pyrzyce zawita dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny.

Serdecznie zachęcam do skorzystania z jego usług, ponieważ dzięki niemu każdy przedszkolak i każdy uczeń będzie miał zapewnioną opiekę stomatologiczną.

Wizyta w dentobusie jest bezpłatna, bezpieczna i atrakcyjnie przeprowadzana dla dzieci. Proszę jednak pamiętać, że rodzice lub opiekunowie prawni muszą wyrazić na nią zgodę (formularz zgody udostępnia szkoła/przedszkole). W przypadku braku złożenia formularza zgody wizyta nie będzie możliwa.

Dzieci zostaną przyjęte przez wykwalifikowany personel, czyli lekarza i higienistkę stomatologiczną. Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Będą w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony przez Gminę Pyrzyce – organ prowadzący szkoły i przedszkola, w ramach realizacji ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad dziećmi.

Dentobus obsługuje firma Michał Sobstyl Stomatologia Dla Ciebie, w ramach podpisanej umowy z Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.


27-01-2022 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia