Dwie kierujące na ''podwójnym gazie'' wyeliminowane z ruchu

Pyrzyccy policjanci ruchu drogowego w miniony weekend zatrzymali dwie nietrzeźwe kierujące. O losie bezmyślnych kierujących teraz zdecyduje sąd.

Policjanci pyrzyckiej drogówki w weekend zatrzymali 2 nierozważne kierujące. Obie panie zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu.

W sobotę w godzinach wieczornych patrol ORD pełniący nadzór nad ruchem w Pyrzycach na ul. Lipiańskiej zauważył pojazd marki Seat, którego kierujący wyraźnie miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Kierujący raz wjeżdżał na chodnik, a następnie zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci zatrzymali kierującego Seatem. Kierowcą okazała się 21 – letnia kobieta. Po kontroli stanu trzeźwości okazało się, że 21 – latka ma w organizmie ponad promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kobiecie.

Następnego dnia po godz. 15 na drodze W-119 w miejscowości Mielęcin pyrzycka drogówka zatrzymała do kontroli kierującą Audi. Mundurowi po otworzeniu drzwi pojazdu od razu poczuli silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 50 – letniej mieszkanki pow. myśliborskiego okazało się, że ma ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ze względu na stan nietrzeźwości kierującej policjanci oczywiście zatrzymali prawo jazdy.

Obecnie obu paniom za jazdę na „podwójnym gazie” grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, jednak o ich losie zdecyduje sąd.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić policję pod numerem telefonu 112 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Pamiętajmy – pijani kierowcy niosą śmierć. Widzisz ? Reaguj !

Źródło: KPP Pyrzyce
asp. Marcelina Rusin

15-09-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [C] - GryfStone
Reklama [D]
Reklama [D] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [E] - Virtualnetia.com
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]
Reklama [H]

Ogłoszenia