Działania ''prędkość'' na drogach Powiatu Pyrzyckiego.

Od lat Polska pozostaje w grupie krajów najbardziej zagrożonych wypadkami drogowymi, a kierujący samochodami stanowią ponad 80 procent sprawców zdarzeń. Wśród dwóch z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych - obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu - jest niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Policjanci z pyrzyckiej drogówki w miniony weekend prowadzili wzmożone działania prędkość. Były one jednym z elementów prowadzonych w województwie zachodniopomorskim działań policji nakierowanych na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego podróżujących po naszym województwie. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na tych, którzy jechali z nadmierną prędkością , ale nie zabrakło też takich kierowców, którzy podczas jazdy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

Mundurowi podczas działań ujawnili w sumie 30 wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości przez kierujących. Trzech kierujących, wiosenna pogoda i słońce poniosły do tego stopnia, iż pożegnali się ze swoim prawem jazdy na 3 miesiące. Przekroczyli oni prędkość w terenach zabudowanych powyżej 50 km/h.

Niechlubny rekordzista 58 - letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego jadąc drogą W-119 w miejscowości Mielęcinek w terenie zabudowanym przy ograniczeniu do 50 km/h, pędził z prędkością 122 kilometrów. Inny kierujący na tej samej drodze przekroczył prędkość o 52 km/h. Trzeci z nierozważnych kierujących 22 – letni mieszkaniec pow. pyrzyckiego na drodze W - 106 w miejscowości Obryta przy ograniczeniu prędkości do 50km/h jechał z prędkością 107km/h. Wszyscy kierujący wzbogacili swoje konto o 10 pkt. karnych i zostali ukarani mandatami karnymi. Wśród zatrzymanych do kontroli policjanci ujawnili również nietrzeźwego kierującego, o którego dalszym losie zdecyduje sąd.

Pamiętajmy, że nawet najlepsze warunki atmosferyczne nie zwalniają nas z myślenia i stosowania się do przepisów prawa. W przypadku nadmiernej prędkości, nasza reakcja i droga hamowania, może spowodować, że kilka cennych sekund i metrów, może nam zabraknąć, aby uniknąć tragedii na drodze. Zdrowy rozsądek każdego dnia powinien być priorytetem wszystkich kierujących, a wtedy na pewno unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji i zyskamy bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: KPP Pyrzyce

19-02-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne