Komunikat i apel Starosty Pyrzyckiego.

Starosta Pyrzycki informuje, iż na terenie powiatu pyrzyckiego stan aktualny na dzień 08 lipca, godz. 09.00 to 1 stwierdzony i potwierdzony przypadek zakażenia się koronawirusem (Covid-19) mieszkańca naszego powiatu.

Miło nam donieść, że osoba u której potwierdzono zakażenie się koronawirusem wyzdrowiała. W związku z tym na terenie powiatu pyrzyckiego nie ma aktywnych zachorowań na COVID – 19.

Z uwagi na nieustępujące zagrożenie zakażenia się koronawirusem, które dotyczy również mieszkańców naszego powiatu, zwracam się do Państwa o pełną rozwagę, stosowanie się do zaleceń i poleceń władz i służb sanitarnych. Pozostańmy w domu, aby chronić swoje życie i życie swoich bliskich.

Informuję, iż służby medyczne podejmują stosowne działania, dlatego u osób przebywających w kwarantannie mogą pojawić się przedstawiciele służby zdrowia, którzy pobierają tzw. „wymazy” mające na celu stwierdzenie stanu zdrowia i ewentualną obecność koronawirusa w organizmie. Proszę zatem o zachowanie spokoju, gdyż działania te mają na celu zapewnienie Państwu bezpieczeństwa oraz komfortu w życiu codziennym.

Uprzejmie proszę o ograniczenie w miarę możliwości wizyt w placówkach zdrowia w tym także Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Korzystajmy z opieki zdrowotnej tylko w przypadkach uzasadnionych i nie cierpiących zwłoki. Zwykłe porady należy uzyskiwać od lekarza rodzinnego drogą telefoniczną lub poprzez pocztę elektroniczną.

Proszę o przekazywanie rzetelnych informacji o przebiegu choroby i ewentualnych kontaktach z osobami przybywającymi z zagranicy naszego kraju. Ukrywanie takich wrażliwych danych prowadzić może do poważnych zakłóceń w prawidłowym funkcjonowaniu placówek medycznych.

Razem przetrwamy ten trudny czas !

Starosta Pyrzycki
Stanisław Stępień

Źródło: Powiat Pyrzyce

09-07-2020 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia