Kradli paliwo – Zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali dwóch mieszkańców województwa lubuskiego, którzy dokonali kradzieży z włamaniem do pojazdu ciężarowego i zaboru paliwa.

Mężczyźni przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny pyrzyckiej komendy w godzinach nocnych przyjął zgłoszenie o kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego na terenie Lipian. O włamaniu alarmował kierowca, który w tym czasie przebywał w szoferce pojazdu. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci Komisariatu Policji w Lipianach.

Na miejscu zgłaszający poinformował, że sprawcy za pomocą śrubokrętu wyłamali korek do wlewu paliwa i dokonali kradzieży 150 litrów oleju napędowego. Spłoszeni przez niego szybko oddalili się miniwanem w kierunku Pyrzyc.

Lipiańscy mundurowi udali się w penetrację za wskazanym pojazdem. Na drodze prowadzącej do miejscowości Osetna zauważyli jadącego w ich kierunku Forda odpowiadającego opisem przez zgłaszającego. Kierujący pojazdem zatrzymał się i wybiegł z pojazdu w kierunku pól. W chwili gdy kierujący zaczął się oddalać z pojazdu z tylnej kanapy pojazdu wysiał drugi mężczyzna, który również rzucił się do ucieczki. Policjanci podjęli pościg za sprawcami. Kierujący zdążył czmychnąć w ciemnościach, drugi z mężczyzn został zatrzymany po krótkim pościgu. Policjanci w czasie przeszukania pojazdu ujawnili portfel wraz z dowodem osobistym drugiego ze sprawców.

Na miejsce zadysponowany został przewodnik z psem tropiącym oraz technik kryminalistyki.

Przybyły na miejsce przewodnik psa tropiącego z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie dokonał tropienia i poinformował, że w trakcie dojazdu na miejsce mijał idącego poboczem w kierunku Pyrzyc mężczyznę.

Lipiańscy policjanci natychmiast udali się w kierunku Pyrzyc, gdzie po ujechaniu 2 km zatrzymali 41 – latka którego dokumenty zostały odnalezione w pojeździe.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd, jednak nim to się stanie Prokurator Rejonowy wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zobowiązując do stawiennictwa w jednostce policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za włamanie grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: Policja Pyrzyce
mł. asp. Marcelina Rusin

09-07-2020 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia