Ksiądz Edward znów daje o sobie znać...kiedyś rozrabiał w pow.choszczeńskim dziś pyrzyckim!

Mieszkańcy Nowielina od trzech lat są skonfliktowani z proboszczem, którego oskarżają o to, że nie dba o kościół.

W minioną niedzielę zabrali księdzu klucze do świątyni. O konflikcie mogliśmy się przekonać oglądając materiał udostępniony przez kilka osób na portalu społecznościowym.

Mieszkańcy Nowielina zarzucają księdzu złe traktowanie, brak dbałości o kościół. Kiedy jednak oni sami starają się zadbać o świątynię, są wyzywani, wypraszani z kościoła.

Mieszkańcy zgłosili problem w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, jednakże do dziś ich prośba nie doczekała się decyzji.

Dla księdza Edwarda to nie pierwszy tego typu konflikt z parafianami. W podobnej sytuacji byli mieszkańcy miejscowości Będargowo w powiecie choszczeńskim. Wtedy z parafii wygonili go mieszkańcy po tym jak rozpoczął wątpliwy remont kościoła.

W serwisie społecznościowym oraz na kilku ogólnopolskich portalach możemy przekonać się jak bardzo urósł konflikt między księdzem a parafianami.

24-08-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia