Mandat 1500 złotych i utrata prawa jazdy za 109 km/h w terenie zabudowanym

O surowości zmian w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym przekonał się 47-letni kierowca Fiata, który za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym stracił swoje prawo jazdy, a funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 złotych.

Nowelizacja przepisów dotycząca ruchu drogowego obowiązująca od 1 stycznia br. zdecydowanie zwiększyła stawki mandatów za popełnione wykroczenia drogowe.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych w miejscowości Mielęcinek, wzdłuż drogi W-119 pyrzyccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. 47 - letni mieszkaniec pow. stargardzkiego przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Mężczyzna za nierespektowanie przepisów został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi i oczywiście stracił także prawo jazdy na 3 miesiące.

Wejście w życie nowego taryfikatora mandatów i punktów karnych to efekt zapowiadanych od lat zmian przepisów drogowych. Po upływie 26 lat z dniem 1 stycznia 2022 roku wzrosły kwoty mandatów karnych. Celem radykalnych zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach ponieważ statystki drogowe nie kłamią, wciąż na naszych drogach ginie zbyt dużo osób a każdego dnia przybywa rannych. Brawurowa jazda kierowców, którzy nie stosują się do przepisów drogowych doprowadza niejednokrotnie do niebezpiecznych sytuacji na drodze których finał jest tragiczny.

Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo na drogach odpowiadamy wszyscy. To jakie zachowania przejawiamy przekłada się na to, czy na drogach będzie bezpiecznie. Miejmy nadzieję, że nowe przepisy ruchu drogowego ostudzą zapędy niejednego kierowcy.

Źródło: KPP Pyrzyce
asp. Marcelina Rusin

27-01-2022 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia