Myśliborscy policjanci pomogli w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala.

Dbanie o życie innych i chęć niesienia im pomocy – te cechy na pewno posiadają sierż. sztab. Krzysztof Krauze i sierż. sztab. Julian Gamułkiewicz, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

To oni w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej podjęli decyzję by natychmiast przewieźć 50 - letniego mężczyznę do szpitala.Funkcjonariusze szybko i sprawnie dostarczyli kierującego do szpitala.

22 kwietnia 2021 r o godzinie 14:00 swoją służbę rozpoczęli sierż. sztab. Krzysztof Krauze i sierż. sztab. Julian Gamułkiewicz,funkcjonariusze myśliborskiej drogówki. Po przeprowadzonej odprawie do służby, udali się w wyznaczony rejon służbowy by patrolować drogę S - 3. Około godziny 18:30 zauważyli pojazd, który poruszał się z nadmierną prędkością w kierunku Szczecina. Z uwagi, że pojazd poruszał się z prędkością 209 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h, mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

W trakcie kontroli okazało się, że kierujący 50 - letni mężczyzna mieszkaniec powiatu łobeskiego udaje się do szpitala w Szczecinie. Oświadczył, że omyłkowo wypił znaczną ilość samochodowego płynu chłodniczego. W trakcie rozmowy, stan zdrowia mężczyzny gwałtownie się pogorszył. Kierujący zaczął skarżyć się na ból w przełyku oraz duszności. Ponadto zaczął również tracić przytomność.

Funkcjonariusze z uwagi stan w jakim znajdował się mężczyzna, podjęli decyzję aby natychmiast pomóc mężczyźnie w dotarciu do szpitala. Z uwagi na fakt, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta, policjanci sytuację tę zgłosili dyżurnemu, a następnie przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wyruszyli do szpitala w Pyrzycach. Tam dowiedzieli się, że muszą udać się do szpitala w Stargardzie gdyż w pyrzyckim szpitalu chwilowo brak jest lekarza oraz karetki pogotowia.

Pomimo, tych okoliczności, funkcjonariusze bezpiecznie dotarli do szpitala w Stargardzie, gdzie przekazali 50 - latka w ręce lekarzy.

Cieszy fakt, że natychmiastowa reakcja policjantów i sprawnie przeprowadzona pomoc pozwoliła na szybkie udzielenie mężczyźnie profesjonalnej pomocy medycznej, a tym samym być może uratowała mu życie.

Źródło: KPP Myślibórz

28-04-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia