Reklama [B] - Seat Leon
O odpowiedzialności prawnej nieletnich ...

Tradycyjnie wraz z nowym rokiem szkolnym pyrzycka Policja rozpoczęła spotkania z młodzieżą szkół podstawowych, aby omówić zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich.

Policjantka z pyrzyckiej komendy zajmująca się działaniami profilaktycznymi wśród dzieci i młodzieży odwiedziła uczniów klasy szóstej i ósmej Szkoły Podstawowej w Pyrzycach. Spotkanie miało na celu przybliżyć uczniom wiedzę dotycząca odpowiedzialności karnej osób nieletnich, czyli jakie konsekwencje prawne ponoszą nieletni za popełnione przestępstwa czy wykroczenia.

W trakcie spotkania wyjaśniono uczniom kim jest nieletni, czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy oraz co to takiego czyn zabroniony i jakie są konsekwencje jego popełnienia.

Uczestnikom spotkań wyjaśniono czym są środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich wobec nieletnich sprawców czynów karalnych czy osób przejawiających symptomy demoralizacji. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie działania realizuje Policja ze swojej strony w przypadku ujawnienia osób nieletnich, które popełniły czyn karalny czy są zdemoralizowane.


Źródło: KPP Pyrzyce
mł. asp. Marcelina Pałaszewska

12-09-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne