Piraci drogowi bez prawa jazdy. Tragiczny wypadek na DW119.

Pomimo apeli, komunikatów, czy licznych działań policyjnych w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. W miniony weekend pyrzycka drogówka zatrzymała prawa jazdy trzem kolejnym kierującym.

W miniony sobotę w ciągu godziny podczas pomiaru prędkości w Mielęcinku funkcjonariusze pyrzyckiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Pierwszym kierowcą ze zbyt „ciężką stopą” była 59 – letnia mieszkanka powiatu rybnickiego, która przekroczyła prędkość o 54 km/h. Następny kierujący 75 – letni mieszkaniec Stargardu od swojej poprzedniczki był lepszy o kilometr. Mężczyzna jechał w ternie zabudowanym z prędkością 105km/h. W wyniku kontroli policjantom pozostało jedynie zatrzymać prawa jazdy obojgu kierującym. Ponadto zostali oni ukarani mandatami karnymi i otrzymali po 10 punktów karnych.

W niedzielę w godzinach wieczornych również na drodze W119 w Mielęcinku policjanci drogówki zmuszeni byli interweniować wobec kierującej samochodem marki AUDI, która nie zważając na teren zabudowany pędziła z prędkością 115 km/h. Młoda mieszkanka Gorzowa Wlkp. pożegnała się również ze swoim prawem jazdy oraz za brawurową jazdę otrzymała mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego jednoznacznie wskazują nadmierną prędkość jako czynnik powodujący największą liczbę zdarzeń na drodze. Niejednokrotnie policjanci apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 23 lipca po godzinie 15 na drodze DW 119 między Pyrzycami a Mielęcinem.

Na miejscu pojawiła się Straż Pożarna KP PSP Pyrzyce, GBA Rt oraz GCBA, helikopter LPR oraz policja, która badać będzie okoliczności wypadku.

W zderzeniu udział brały dwa pojazdy. Niestety, jeden z uczestników wypadku z powodu odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Pasażerkę pojazdu do szpitala zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Źródło: KPP Pyrzyce/ asp. Marcelina Rusin
Zdjęcie: KP PSP Pyrzyce

26-07-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia