Pirat drogowy stracił prawo jazdy.

Miniony weekend dla przynajmniej dwóch kierujących nie był udany. W rezultacie za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a dokładnie za przekroczenie prędkości ponad 50 km/h skończyło się dla nich zatrzymanym prawem jazdy i mandatem karnym.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy dbając o bezpieczeństwo na drodze każdego dnia kontrolują zachowania kierowców, wyciągając przy tym konsekwencje wobec tych, którzy w niedopuszczalny sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W minioną sobotę zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Mielęcinek na drodze wojewódzkiej nr 119 kierującego osobowym Fiatem Ducato. Powodem kontroli 54 – letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego była nadmierna prędkość. Mężczyzna jechał z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym. Natomiast w niedzielne popołudnie na tym samym odcinku drogi do kontroli drogowej zatrzymany został 41 – letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego. Mężczyzna kierując osobową Skodą przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci w obu przypadkach zatrzymali kierującym prawa jazdy na okres trzech miesięcy oraz nałożyli na nich mandaty karne w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

W miejscowości Mielęcinek usytuowanej wzdłuż drogi W 119 mieszkańcy powiatu pyrzyckiego wielokrotnie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa sygnalizowali przekraczanie prędkości przez kierujących. Wielokrotne potwierdzenia zaznaczanych zagrożeń wręcz wymusiły na policjantach pyrzyckiej drogówki objęcie tego odcinka drogi szczególnym nadzorem. I jak widać niefrasobliwych kierujących w dalszym ciągi nie brakuje.

Kierowco - szanuj mieszkańców miejscowości, przez które podróżujesz – zdejmij nogę z gazu!

Źródło: KPP Pyrzyce

03-04-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne