Ponad 21 kilogramów tytoniu bez akcyzy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zabezpieczyli ponad 21 kilogramów tytoniu bez akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymany został 56 - letni mężczyzna. Łączna kwota uszczuplenia z tytułu podatku akcyzowego wyniosła blisko 24 tysiące złotych.

W miniony wtorek (24.08) policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą pyrzyckiej komendy na podstawie wcześniej zebranych informacji o wprowadzaniu do obrotu gospodarczego nielegalnych wyrobów akcyzowych na terenie Pyrzyc przeprowadzili kontrolę pojazdu marki Volkswagen. Po przeprowadzeniu kontroli pojazdu ich podejrzenia się potwierdziły. W samochodzie ujawniono kilka kilogramów krajanki tytoniowej.

W związku ze sprawą zatrzymany został 56 - letni mieszkaniec Pyrzyc.

Następnie w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny, policjanci ujawnili worek jutowy z zawartością tytoniu w postaci krajanki.

W czasie czynności procesowych 56 - latek złożył wyjaśnienia po czym przedstawiony został mu zarzut. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie z przepisów kodeksu karno – skarbowego przed sądem. Łączna kwota uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła blisko 24 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz kara grzywny.

Źródło: Policja Pyrzyce
asp. Marcelina Rusin

28-08-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]
Reklama [D] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [E] - Virtualnetia.com
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia