Program inwestycji na terenie Powiatu.

7 lipca br. z inicjatywy Starosty Pyrzyckiego Stanisława Stępnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pyrzycach odbyło się spotkanie włodarzy wszystkich gmin powiatu pyrzyckiego, którego głównym tematem była analiza potrzeb i wskazanie powiatowi jako zarządcy dróg powiatowych najważniejszych i najpilniejszych zadań do realizacji na terenie poszczególnych gmin w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

W/w program ma na celu zwiększenie inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie zadań planowanych do realizacji przez Jednostki Samorządu Terytorialnego. Samorządy mogą otrzymać do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania na inwestycje, m.in. w infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i w gospodarowanie odpadami.

W spotkaniu uczestniczyli Marzena Podzińska -Burmistrz Pyrzyc, Bartłomiej Królikowski-Burmistrz Lipian, Iwona Kochel wójt gminy Bielice, Alina Werstak wójt gminy Warnice, Mieczysław Mularczyk wójt gminy Przelewice i Piotr Rybkowski wójt gminy Kozielice. Dyskusja na temat proponowanych kierunków interwencji i propozycji realizacji przez pyrzyckie starostwo inwestycji w ramach programu była dość burzliwa. Samorządowcy zaproponowali kilka ciekawych rozwiązań i propozycji podziału zadań priorytetowych na terenie powiatu, które z całą pewnością posłużą staroście do precyzyjnej oceny potrzeb lokalnych społeczności i przygotowania wniosków w pierwszej kolejności na te zadania, w które włodarze gmin widzą potrzebę natychmiastowej realizacji.

Ustaliłem z burmistrzami i wójtami, że każdy przygotuje dla mnie krótką informację z wykazem zadań drogowych do zrealizowania w swojej gminie. Po otrzymaniu tych informacji wydział dróg w starostwie dokona analizy finansowej jak i czasowej proponowanych inwestycji tak, aby w minimalnym zakresie obciążyć budżetu powiatu, a jednocześnie zrealizować jak najwięcej zadań inwestycyjnych w poszczególnych gminach” - powiedział Stanisław Stępień, Starosta Pyrzycki.

Źródło: Powiat Pyrzycki

20-07-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia