Prowadzili pojazdy mimo zakazów sądowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach wczoraj zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy pomimo zakazów sądowych prowadzili pojazdy mechaniczne. Teraz obu kierującym zgodnie z aktualnymi przepisami grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (21.04) przed południem policjanci pyrzyckiej drogówki na terenie gm. Bielice zatrzymali do kontroli drogowej 49 – letniego kierującego motorowerem oraz o 10 lat starszego kierowcę osobowego Forda.

Mundurowi podczas kontroli zweryfikowali stan trzeźwości kierujących, w obu przypadkach był bez zarzutu. Jednak w trakcie kontroli okazało się, że kierowca motoroweru posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do kwietnia przyszłego roku.

Podczas dalszego patrolu na terenie tej zamej gminy mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego Forda. Tym razem okazało się, że 59 – letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz o konsekwencjach jakie poniosą mężczyźni za swoje lekkomyślne zachowanie zdecyduje Sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym nie stosując się do orzeczonych przez sąd środków karnych, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Pyrzyce
mł. asp. Marcelina Rusin

04-05-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia