Reklama [B] - Seat Leon
Pyrzyccy kryminalni zabezpieczyli 38 kilogramów tytoniu bez akcyzy.

Kryminalni z pyrzyckiej komendy ujawnili wyroby akcyzowe nieopodal Pyrzyc. Zabezpieczono krajankę tytoniową oraz 200 sztuk papierosów o wartości uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę blisko 32 tysięcy złotych.

Pyrzyccy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą w wyniku pracy operacyjnej w miniony czwartek zatrzymali 64 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego, w związku z posiadaniem nielegalnego tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Kryminalni posiadając wiedzę, iż 64 - latek wprowadza do obrotu gospodarczego nielegalne wyroby akcyzowe udali się do miejscowości pod Pyrzycami, gdzie na targowisku miejskim zastali mężczyznę, który dobrowolnie wydał prawie 4 kilogramy wyrobów akcyzowych w postaci krajanki tytoniowej.

Następnie podczas czynności przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli ponad 34 kilogramy suszu tytoniowego oraz 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Łączna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła blisko 32 tysiące złotych na szkodę Skarbu Państwa.

W związku z zabezpieczeniem w takiej ilości wyrobów nieposiadających znaków akcyzy skarbowej 64 – letni mężczyzna odpowie za przestępstwo z przepisów kodeksu karno – skarbowego przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło: KPP Pyrzyce
mł. asp. Marcelina Pałaszewska

11-03-2020 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne