Renowacja kościoła WNMP coraz bliżej.

PROW z kolejną pomocą dla lokalnych społeczności Pomorza Zachodniego. Powstanie nowa infrastruktura rekreacyjno-turystyczna, w tym: pomost pływający, boisko do siatkówki plażowej, place zabaw.

Renowacji doczeka się kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Pyrzycach.

Realizacja inwestycji możliwa będzie dzięki dofinansowaniu przyznanemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Umowy z beneficjentami podpisał 29 i 30 lipca 2021 r. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

To lokalnie bardzo ważne i długo wyczekiwane inwestycje, które przyczynią się do podwyższenia atrakcyjności lokalnych miejscowości. Gratuluję pozyskania środków, to dobre projekty - mówi Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

Prace w zabytkowym kościele

Wsparcie z programu otrzyma także Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ottona, która wykona prace renowacyjne empory muzycznej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Pyrzycach. Zmiany pozwolą w przyszłości na montaż nowych organów. Natomiast w kruchcie świątyni ma powstać izba muzealna wyposażona w gablotę wystawową, monitor dotykowy wraz z oprogramowaniem. Prace prowadzone będą w 2022 r.

Źródło: WZP

30-07-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia