Kolejni Społecznicy prezentują swoje pomysły na ciekawe działania w regionie. Tym razem spotkają się 23 stycznia 2020 r. (czwartek) w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach z wicemarszałkiem Olgierdem Kustoszem oraz prezes Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Natalią Wegner. Zostaną podpisane umowy o dofinansowanie w Programie Społecznik m.in. na zajęcia dla przedszkolaków, zlot pojazdów militarnych w Lipianach, turniej badmintona czy warsztaty programowania.

Podpis na dokumentach złożą przedstawiciele jedenastu organizacji. Wśród nich jest: Ochotnicza Straż Pożarna w Płońsku („Kulturalno-rekreacyjne spotkania aktywizujące społeczność wiejską zamieszkującą Dolinę Płoni”), Stowarzyszenie „Dobre Przedszkole” („Aktywny przedszkolak - aktywny senior”), Ochotnicza Straż Pożarna w Lipianach („Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze przyszłością Ochotniczych Straży Pożarnych”), Stowarzyszenie Lipiański Klub Motorowy Partyzanci („ III Lipiański Bieg Partyzanta), Stowarzyszenie Epidemia Sportu („Bieg charytatywny na 5km”), Uczniowski Klub Sportowy „Olimpionik” Lipiany („5. Gala Badmintona ), Koło Gospodyń Wiejskich w Przywodziu („Robótki rękodzielnicze - zrób to sam”), Pyrzyczanka („Rozśpiewana Pyrzyczanka”), Uczniowski Klub Sportowo-Motoryzacyjny w Przelewicach („ Dzieciaki na rowery - Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy Przelewice”), Ochotnicza Straż Pożarna w Bielicach („Międzypokoleniowe warsztaty programowania”) i Koło Gospodyń Wiejskich w Pstrowicach („Dzień dziecka”).

Program Społecznik realizowany jest w województwie zachodniopomorskim od 2017 roku. Dzięki niemu organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów na ciekawe wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe czy edukacyjne. Do tej pory Społecznicy przeprowadzili blisko 2 tys. takich akcji i będzie ich jeszcze więcej.

Od tej edycji Społecznik stał się programem trzyletnim, bez przerwy na przełomie sezonu jesienno-zimowego i zimowo-wiosennego. W styczniu br. poznaliśmy 401 projektów, które będą realizowane od lutego do końca lipca 2020 r., dzięki marszałkowskiemu wsparciu. W tym rozdaniu na realizację swoich pomysłów Społecznicy otrzymają blisko 1,9 mln zł. Są to Mikrodotacje (dotacje do 4 tys. zł) oraz wybierane w internetowym głosowaniu Regionalne Inicjatywy Obywatelskie (dotacje do 10 tys. zł). Mieszkańcy docenili 50 przedsięwzięć, a Społecznicy na ich wykonanie otrzymają prawie pół miliona złotych. Każda uprawniona do głosowania osoba mogła oddać głos na trzy inicjatywy o zasięgu wojewódzkim oraz jedną inicjatywę o zasięgu powiatowym (zgodnie z miejscem zamieszkania).

Pobodnie jak w latach poprzednich latach Program Społecznik został podzielony na pięć subregionów. Dzięki temu na pozyskanie wsparcia mają równą szansę wszyscy mieszkańcy. Subregion E, w którym w czwartek zostaną podpisane umowy, obejmuje pow. gryfiński, myśliborski, pyrzycki i stargardzki. W tym obszarze Mikrodotacje otrzyma 70 projektów, a łączna kwota dofinansowania wyniesie ponad 278 tys. zł.

Przed Społecznikami kolejna szansa na pozyskanie dotacji już w kwietniu, wtedy rozpocznie się nabór na działania realizowane w II połowie 2020 r. W danym roku kalendarzowym Społecznicy mogą pozyskać wsparcie na minimum 500 pomysłów realizowanych w ramach Mikrodotacji (budżet 2 mln zł) oraz minimum 100 Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich (budżet 1 mln zł).

Program Społecznik jest programem Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego i realizowany jest w formule regrantingu. Funkcję operatora pełni Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

22-01-2020 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA

Ogłoszenia

Reklama [E]
Reklama[E] MAMEDIA™ - portale regionalne