4line catering dietetyczny
MARAL - Hurtownia BHP
Spotkania integracyjne w Ogrodzie.

29 stycznia 2019r. na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach odbyły się 4 spotkania integracyjne w ramach projektu pn. „Klub Aktywnych”. Grupy były z powiatów: myśliborskiego, pyrzyckiego, choszczeńskiego, gryfińskiego i stargardzkiego.

Spotkanie każdej z grup rozpoczynało się od bliższego poznania bogato wyposażonego laboratorium chemicznego w pałacu Ogrodu. Prowadził je p. Andrzej Stefanowicz. Mogliśmy tu zapoznać się ze sprzętem laboratoryjnym służącym do analiz chemicznych, a także z rodzajem prac prowadzonych w pracowniach chemii i gleboznawstwa. Dowiedzieliśmy się również dlaczego bada się jakość wody i w jaki sposób się to robi. Obserwowaliśmy także ciekawe doświadczenia, w tym m.in. „sztywną pianę”, chromatografię bibułową, „barwne płomienie”, „burzę w probówce”, „kameleona” i samozapłon. Natomiast w pracowni mikroskopowej mogliśmy dowiedzieć się i poznać zasady działania mikroskopu elektronowego skaningowego oraz obserwować np. różne owady, czy też rośliny pod binokularem, a także pod mikroskopem optycznym.

W dalszym etapie uczestniczyliśmy w warsztatach rękodzielniczych w oparciu o zasoby przyrodnicze Ogrodu, które prowadziła p. Kamila Jasiejko-Turtoń. W trakcie zajęć warsztatowych zadaniem były portrety, twarze z liści i innych roślin oraz piór pawich. Dowiedzieliśmy się też co można zrobić z nadmiarem np. suszonych liści, nasion i traw. Powstały fantastyczne prace, ukazujące talenty naszych uczestników warsztatów.

Ponadto mogliśmy również odwiedzić oranżerię z roślinnością śródziemnomorską i pospacerować po Ogrodzie, by zrelaksować się i ujrzeć go w „szacie zimowej”.

Każde ze spotkań kończyło się poczęstunkiem i wspólnymi rozmowami o kolejnych inicjatywach, planowanych w ramach projektu. Spotkania te były też okazją do rozpropagowania działalności Klubu Aktywnych i wzajemnej integracji uczestników projektu, a co ważne do ich aktywizacji i wyjścia z domu.

Źródło: Przelewice/ Anna Garzyńska

07-02-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Komentarze

 • Witaj panie i pani
  Szukasz pożyczki? Prowadzić firmę lub prowadzić działalność gospodarczą lub kupić mieszkanie albo spłacić swój dług. Moi doradcy finansowi we współpracy z bankami. Oferujemy kredyt w ciągu 72 godzin; Słyszałem, że dajesz. Mamy usługi.
  - KREDYT OSOBISTY
  - KREDYT NIERUCHOMOŚCI
  - KREDYTY MIESZKANIOWE
  - KREDYT SAMOCHODOWY
  - ZWROT DŁUGU
  - KREDYT KAPITAŁOWY I ARTYSTYCZNY
  - Inne kredyty itp.
  Nasza stopa procentowa wynosi 3%, możesz skontaktować się z nami przez e-mail. Co najmniej 10 000 PLN, do 900 000 PLN Na wnioski kredytowe;
  E-mail: „leber.p@yahoo.com”
  Whatsapp: +33751364257

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [C]
Reklama [D]
Reklama [D] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [E] - Virtualnetia.com
Reklama [F]
Reklama [F] - MASZYNYWULKANIZACYJNE.NET.PL
Reklama [G]
Reklama [G]
Reklama [H]
Reklama [H]

Ogłoszenia