4line catering dietetyczny
MARAL - Hurtownia BHP
Spotkanie z samorządowcami na temat Rządowego Funduszu Polski Ład.

W dniu 6 sierpnia 2021 w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach odbyło się spotkanie na temat dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, Programu Inwestycji Strategicznych mającego na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych poprzez bezzwrotne dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy.

Na zaproszenie starosty Stanisława Stępnia do Pyrzyc przyjechali Michał Jach - poseł RP oraz Anna Pawlak – Regionalny Dyrektor ds. Inwestycyjnych w Banku Gospodarstwa Krajowego. W spotkaniu uczestniczyli także włodarze pyrzyckich gmin: Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc, Bartłomiej Królikowski – Burmistrz Lipian, Mieczysław Mularczyk – Wójt gminy Przelewice, Alina Werstak – Wójt gminy Warnice, Mariusz Szymkowicz – Zastępca Wójta gminy Bielice i Piotr Rybkowski – Wójt gminy Kozielice.

Ze względu na tematykę spotkania większości z nich towarzyszyli skarbnicy gmin, a także pracownicy odpowiedzialni za gminne inwestycje.

„Program Inwestycji Strategicznych stanowi bardzo ważny impuls dla rozwoju polskich gmin i całego kraju. Dlatego musimy tę szansę wykorzystać, to będą potężne środki skierowane na ważne gminne projekty.

Jest to program pilotażowy i dlatego spotykamy się z samorządowcami, by dyskutować, wyjaśniać niejasności i odpowiadać na pytania. Jestem do dyspozycji wójtów i burmistrzów” - powiedział podczas spotkania Michał Jach poseł RP.

Wśród wniosków złożonych do Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Programu Inwestycji Strategicznych przez pyrzyckie gminy zdecydowanie dominują inwestycje drogowe oraz kanalizacyjne.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże, w związku z tym wyniki pierwszego pilotażowego naboru będą znane na przełomie września i października.

„Jestem wdzięczny za to że pan poseł Michał Jach był obecny na naszym spotkaniu, dziękuję też pani Annie Pawlak -dyrektor ds. Inwestycyjnych w Banku Gospodarstwa Krajowego za merytoryczną dyskusję.

Spotkanie dotyczyło bardzo ważnych na najbliższe lata inwestycji, związane są z tym duże środki, które będą przekazywane samorządom w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, więc wątpliwości i pytań artykułowanych przez włodarzy gmin naszego powiatu było dużo” - powiedział po spotkaniu Stanisław Stępień, Starosta Pyrzycki.

Źródło: Powiat Pyrzycki/ RT

10-08-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [C] - GryfStone
Reklama [D]
Reklama [D] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [E] - Virtualnetia.com
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [G]
Reklama [H]
Reklama [H]

Ogłoszenia