Za szybką jazdę stracili prawo jazdy.

Przyczyną co trzeciego wypadku w Polsce, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Obowiązujące już od kilku lat przepisy ruchu drogowego regulują kwestię znacznego przekroczenia prędkości. Niestety wizja utraty prawa jazdy nie na wszystkich robi wrażenie.

Policjanci pyrzyckiej drogówki koniec minionego tygodnia zamknęli zatrzymaniem czterech praw jazdy za przekroczenie prędkości 50 + w terenie zabudowanym.

Piątkowe popołudnie dla trójki kierujących drogą W-119 w miejscowości Mielęcinek skończyło się niekoniecznie miłym spotkaniem z policjantami ruchu drogowego. W tym dniu 62 i 28 – letni mieszkańcy woj. lubuskiego kierujący pojazdami Skoda i Opel pędzili w terenie zabudowanym z prędkościom 107 i 105 km/h. Kolejną kierującą ze zbyt „ciężką nogą” była 39 – letnia mieszkanka pow. stargardzkiego. Kierująca BMW przekroczyła dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Cała trójka kierujących w tym dniu pożegnała się ze swoimi prawami jazdy, zostali oni ukarani mandatami karnymi i wzbogacili swoje konta 10 punktami karnymi.

Niechlubnym piratem tygodnia został 24 - letni mieszkaniec gm. Pyrzyce. Kierujący Audi został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w miejscowości Obryta. Mężczyzna pomimo terenu zabudowanego pędził drogą W-106 z prędkościom 112 km/h.

Młody kierujący za rażące przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych, jednocześnie policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na okres trzech miesięcy i dopisali 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że za chwile rozpocznie się rok szkolny. W związku z tym dzieci i młodzież będzie częstym uczestnikiem ruchu drogowego, pokonując drogę do i ze szkoły. Nieuchronnie zbliżająca się jesień przynosi nam coraz krótszy dzień z niekoniecznie sprzyjającą aurą, dlatego tym bardziej bezwzględnie respektujmy przepisy ruchu drogowego i przestrzegajmy ograniczeń prędkości. Śliska jezdnia, opady deszczu, chwila nieuwagi i nadmierna prędkość może skończyć się tragedią.

Kierowco - Nie bądź egoistą! Zadbaj o bezpieczeństwo, nie tylko swoje.

Źródło: KPP Pyrzyce
asp. Marcelina Rusin

31-08-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia