Zatrzymany za szereg kradzieży z włamaniem.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zatrzymali 25-lataka podejrzanego o dokonanie szeregu kradzieży oraz kradzieży z włamaniem na terenie powiatu choszczeńskiego, myśliborskiego i pyrzyckiego. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń kradzieży oraz kradzieży z włamaniem dochodziło w okresie od stycznia 2021 roku na terenie kilku powiatów.

Posiadane informacje oraz czynności operacyjne, pozwoliły ustalić i zatrzymać w miniony wtorek (20.07 br.) mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży. 25-letni mężczyzna okradał garaże, piwnice pomieszczenia gospodarcze, włamywał się do samochodów oraz domków jednorodzinnych w trakcie budowy.

Łupem włamywacza padał m. in. sprzęt budowlany, elektronarzędzia, części samochodowe, katalizatory oraz inne wartościowe przedmioty.

Policjanci realizując czynności służbowe, na chwilę obecną zabezpieczyli większość skradzionego mienia o łącznej wartości 35 tyś. złotych . 25-latek usłyszał zarzut kradzieży tj o czyn art. 278 § 1 kk, oraz kradzieży z włamaniem tj o czyn z art. 279 § 1 kk., po czym przyznał się w całości do zarzucanych mu czynów oraz złożył obszerne wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Choszcznie na wniosek Prokuratury Rejonowej poprzedzającej wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: KPP Choszczno
st.sierż. Magda Keplin

23-07-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia