Bezpiecznie sie czuję, gdy do przedszkola maszeruję.

Policjanci Rewiru Dzielnicowych pyrzyckiej Policji spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr. 4 w Pyrzycach „Bajkowa Kraina”. Wizyta miała na celu przypomnieć najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Podczas spotkania policjanci opowiedzieli o bezpiecznych zachowaniach w drodze do przedszkola i nie tylko. Najmłodszym przypomniano jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a także jak zachować się na przejściach z sygnalizacją świetlną. W trakcie spotkania policjanci wykorzystali matę edukacyjną przedstawiającą przejście dla pieszych, na której każdy maluch mógł poćwiczyć prawidłowe przejście przez "Zebrę".

W trakcie wizyty okazało się, że rezolutne maluchy doskonale potrafią zastosować posiadaną już podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezbłędnie udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane przez policjantkę pytania.

Policjanci Rewiru Dzielnicowych podczas spotkania przybliżyli najmłodszym na czym polega ich służba i zaprezentowali podstawowe wyposażenie policjanta.

Po zakończonej pogadance wszystkie maluchy ubrały się i pomaszerowały z policjantami na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie odbyło się zastosowanie teorii w praktyce. W realnych warunkach drogowych przedszkolaki ćwiczyły bezpieczne przejście przez jezdnie. Na zakończenie spotkania najmłodsi mieli możliwość jeszcze przyjrzeć się policyjnemu radiowozowi od środka.

Źródło: KPP Pyrzyce
asp. Marcelina Rusin

22-09-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia