Akt oskarżenia przeciwko podejrzanym o przestępstwa narkotykowe – sprawa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach.

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 35 i 37 lat, z których pierwszemu zarzucono m. in. to że w dniu 14 września 2018 r. na terenie gminy Przelewice w samochodzie, posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczne ilości środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 198,108 grama oraz znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 178,586 grama a także 14 sztuk tabletek Ekstazy, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Akt oskarżenia obejmuje również drugiego mężczyznę, któremu zarzucono posiadanie w dniu 19 września 2018 r. w mieszkaniu na terenie Barlinka wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w ilości 10,406 grama, tj. o czyn z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach nadzorowała śledztwo w przedmiotowej sprawie.

W dniu 14 września 2018 r. funkcjonariusze Policji dokonali przeszukania samochodu pierwszego z podejrzanych mężczyzn, w którym ujawniono – ukryte za kołem zapasowym narkotyki w postaci marihuany o łącznej wadze blisko 200 gram oraz amfetaminy o łącznej wadze blisko 180 gram, a także 14 sztuk tabletek Ekstazy.

Poczynione w toku śledztwa ustalenia wykazały również, że ten podejrzany działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej odpłatnie udzielał innej osobie amfetaminę. W związku z powyższym podejrzanemu przedstawiono również zarzut z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Dodatkowo w toku śledztwa w dniu 19 września 2018 r. dokonano przeszukania w mieszkaniu znajomego pierwszego z podejrzanych, u którego ujawniono amfetaminę o wadze przekraczającej 10 gram. Z tego względu drugi mężczyzna usłyszał zarzut posiadania w/w substancji psychotropowej (art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

W toku postępowania obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Obaj podejrzani przyznali się do stawianych zarzutów i złożyli wyjaśnienia.

Za zarzucane pierwszemu podejrzanemu przestępstwa, w tym m. in. za udzielanie narkotyków, na podstawie art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Drugiemu podejrzanemu mężczyźnie za posiadanie amfetaminy na podstawie art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: szczecin.po.

21-02-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia