Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o dokonanie rozboju z użyciem noża.

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie któremu zarzuca się to, że w dniu 18 lipca 2019 r. w Lipianach, dokonał rozboju na pokrzywdzonej, w ten sposób, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grożąc użyciem posiadanego przy sobie noża oraz po uprzednim uderzeniu pokrzywdzonej pięścią w głowę i przewróceniu jej na ziemię, doprowadził ją do stanu bezbronności, po czym zabrał w celu przywłaszczenia torebkę wraz ze znajdującym się wewnątrz telefonem komórkowym, dokumentami i pieniędzmi, tj. o czyn z art. 280 § 2 kk i inne,

Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 18 lipca 2019 r. w godzinach wieczornych pokrzywdzona prowadząca kiosk przygotowywała się do jego zamknięcia. W pewnym momencie przez uchylone drzwi do wnętrza wszedł podejrzany, który trzymając w dłoni nóż zażądał wydania pieniędzy. Gdy pokrzywdzona zaczęła wzywać pomocy mężczyzna uderzył ją i przewrócił na podłogę, a następnie złapał za torebkę, którą wyszarpnął z dłoni pokrzywdzonej, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Na skutek działań funkcjonariuszy sprawca rozboju został ustalony i zatrzymany krótko po dokonanym przestępstwie. Podczas zatrzymania przy mężczyźnie ujawniono część przedmiotów należących do pokrzywdzonej. Następnie na wniosek prokuratora sprawcę aresztowano. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Podejrzany (lat 18) nie był wcześniej karany sądownie.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia jakim jest nóż, podejrzanemu czyn na podstawie art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat do 15.

Źródło: PO Szczecin

22-10-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia