Był poszukiwany i kierował pomimo zakazu sądowego.

Mundurowi z pyrzyckiej prewencji zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary w zakładzie karnym 30 – latka, który kierował samochodem.

 Mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo aktywnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za złamanie zakazu dodatkowo może spędzić za kratkami pięć lat i otrzymać obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego pyrzyckiej komendy patrolując jedną z wiosek gm. Pyrzyce zatrzymali do kontroli pojazd marki Nissan. Po wylegitymowaniu kierującego okazało się, że 30 – letni mieszkaniec powiatu łobeskiego jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Myśliborzu do odbycia kary więzienia za przestępstwo narkotykowe. W trakcie kontroli mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, bo jak się okazało wsiadł za kierownicę pomimo aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Poszukiwany, który złamał prawo został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Zanim 30 - latek trafił za mury zakładu karnego, policjanci przedstawili mu zarzut niestosowania się do prawomocnego wyroku sądowego.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd Rejonowy w Pyrzycach, który wyda stosowny wyrok. Za jazdę pomimo aktywnego zakazu sądowego 30 – latek możne spędzić za kratkami dodatkowo 3 lata.

Źródło: KPP Pyrzyce

26-02-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia