Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej.

Powiadomieniem patrolu Policji i ostatecznie zatrzymaniem zakończyła się jazda 31-letniej mieszkanki powiatu pyrzyckiego.

Kierująca miała poważne problemy z opanowaniem samochodu, a ponadto nie posiadała uprawnień do kierowania. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie.

Kilka dni temu w Pyrzycach na ul. Narutowicza doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kierującej. Z relacji świadka wynika, że kierująca samochodem marki Renault jadąc drogą W 106 jechała przysłowiowym wężykiem, od krawędzi jezdni do jej osi. Kierująca miała wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy co dało podstawę, iż może znajdować się po wpływem alkoholu.

Po tym jak kobieta wjechała do Pyrzyc i skręciła w jedną z ulic, zgasł jej samochód. Fakt wykorzystał świadek cały czas jadący za nią. Podbiegł do pojazdu i widząc stan kierującej która próbuje uruchomić silnik zabrał jej kluczyki.

O tym co się wydarzyło powiadomiony został dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, który natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż kierująca Renault miał prawie 3 promile. W czasie interwencji okazało się iż, 31 - latka nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania. Po wytrzeźwieniu kobiecie przedstawiono zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W dalszym ciągu nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drogach. Nie dajmy przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”.

Pamiętajmy - Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku.

Źródło: Policja Pyrzyce/ mł. asp. Marcelina Pałaszewska

12-06-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia