Spotkanie z Andrzejem Krywalewiczem, historykiem, autorem książki „Tam, gdzie zatrzymał się pociąg”.

25 kwietnia 2019 roku w Dziale Tradycji Pyrzyckkiej Biblioteki Publicznej - „Muzeum Ziemi Pyrzyckiej” miało miejsce spotkanie z Andrzejem Krywalewiczem, historykiem, autorem książki „Tam, gdzie zatrzymał się pociąg”, w której zebrał wspomnienia osadników, zamieszkujących okolice Bań.

Dla wielu z nich pociąg zatrzymał się właśnie w Pyrzycach, skąd ruszali dalej w poszukiwaniu nowego domu i miejsca do życia.

Książka jest wynikiem bardzo wielu godzin spędzonych na rozmowach z ludźmi, przybyłymi na Ziemie Odzyskane po II wojnie światowej, na zdobywaniu zaufania rozmówców, którzy niekiedy bardzo przeżywali raz jeszcze cierpienia, które dotknęły ich i ich rodziny nie tylko ze strony okupantów – Rosjan i Niemców.

Materiał, który do tej pory zebrał Andrzej Krywalewicz pozwala na przygotowaniu już następnych tomów wspomnień.

W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób, wśród nich liczna grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Pyrzycach przy ulicy Rejtana oraz Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach oraz przedstawiciele Sekcji Literatury Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz osób, dla których pociąg również zatrzymał się w Pyrzycach.

Źródło: UM Pyrzyce

29-04-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Komentarze

 • Witaj panie i pani
  Szukasz pożyczki? Prowadzić firmę lub prowadzić działalność gospodarczą lub kupić mieszkanie albo spłacić swój dług. Moi doradcy finansowi we współpracy z bankami. Oferujemy kredyt w ciągu 72 godzin; Słyszałem, że dajesz. Mamy usługi.
  - KREDYT OSOBISTY
  - KREDYT NIERUCHOMOŚCI
  - KREDYTY MIESZKANIOWE
  - KREDYT SAMOCHODOWY
  - ZWROT DŁUGU
  - KREDYT KAPITAŁOWY I ARTYSTYCZNY
  - Inne kredyty itp.
  Nasza stopa procentowa wynosi 3%, możesz skontaktować się z nami przez e-mail. Co najmniej 10 000 PLN, do 900 000 PLN Na wnioski kredytowe;
  E-mail: „leber.p@yahoo.com”
  Whatsapp: +33751364257

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia