Fantomiś odwiedził Przedszkole Miejskie w Lipianach.

We wtorek (19.02) dzieci z Przedszkola Miejskiego w Lipianach odwiedził Fantomiś Tomek wraz z członkami Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego.

Członkowie Stowarzyszenia Karolina Woźniak, Emil Jędrzejewski oraz Michał Dudek przeprowadzili zajęcia skierowane do przedszkolaków. Tematem spotkania była pierwsza pomoc oraz wiedza na temat numerów alarmowych.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób teoretyczny oraz praktyczny. To co cieszy to wiedza jaką dzieci posiadają już na poziomie wieku przedszkolnego. Znajomość numerów alarmowych, schematu powiadamiania służb oraz podstawowych zasad udzielania pomocy umacniają nawyk niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a dzięki tego typu zajęciom w dzieciach kreuje się obowiązek niesienia pomocy.

Na koniec zajęć każdy z przedszkolaków otrzymał od nas odblaskową przywieszkę, która zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: 112pyrzyce.blogspot.com

20-02-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [C] - GryfStone
Reklama [D]
Reklama [D] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [E] - Virtualnetia.com
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]
Reklama [H]

Ogłoszenia