OSP Lipiany z Grantem Strażackim

Wicemarszałek Olgierd Kustosz spotkał się 29 lipca 2021 r. z ze strażakami z OSP Lipiany, którzy pozyskali Grant Strażacki na remont pomieszczenia socjalnego w remizie. Podpisano umowę. Był też czas na udział w projekcie realizowanym dzięki dofinansowaniu z Programu Społecznik.

W tym roku 38 OSP z województwa zachodniopomorskiego dzięki marszałkowskiemu wsparciu będzie mogło wykonać prace remontowe, modernizacyjne i konserwatorskie w swoich budynkach, a także zadbać o ich otoczenie. Na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył niemal 370 tys. zł.

Strażacy ochotnicy nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, ale także są animatorami życia społecznego w małych miasteczkach i wsiach. To jedyne stowarzyszenia w takich miejscach, które mogą aplikować o środki i dotacje dla społeczeństwa – mówi wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Środki z grantów można wykorzystać – podobnie jak rok temu – na wykonanie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP. Nowością tego naboru jest to, że prace zostaną rozszerzone również o otoczenie remiz. Maksymalna wartość wsparcia dla jednostki to 10 tys. zł. Na to działanie Zarząd Województwa przeznaczył niemal 370 tys. zł, a więc o 50 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Dofinansowane projekty dotyczą m.in. modernizacji i konserwacji instalacji elektrycznej, zagospodarowania otoczenia remizy poprzez budowę wiaty, ocieplenia budynku czy też wymiany posadzki.

OSP Lipiany pozyskało grant w wysokości 10 tys. zł. To środki na remont łazienki w remizie.

Lista dofinansowanych jednostek: http://www.wws.wzp.pl/aktualnosci/granty-strazackie-rozstrzygniete

Zaplanowane remonty w remizach, zgodnie z założeniami konkursu, powinny zakończyć się do 15 listopada br.

Źródło: WZP

30-07-2021 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia