OSP Lipiany z Grantem Strażackim.

Granty Strażackie zostaną wykorzystane na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych, modernizacyjnych lub konserwatorskich w 34 budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. Łącznie na ten cel Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczy ponad 318 tys. zł. Najwięcej dotacji – bo aż sześć – udało się zdobyć jednostkom z powiatu gryfińskiego.

Maksymalna kwota dotacji dla jednostki wyniosła 10 tys. zł. Strażacy przyznane środki przeznaczą m.in. na najpotrzebniejsze remonty remiz i bram garażowych, odnowienie elewacji, modernizację systemu grzewczego, wymianę stolarki okiennej.

– Strażacy-ochotnicy są często pierwsi na miejscu pożarów i wypadków, pomagają w czasie pandemii. Teraz przyszedł czas na wsparcie ich samych, a dokładniej miejsc, w których spędzają czas na służbie. Doświadczenie z poprzednich edycji konkursu „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP” oraz analiza potrzeb jednostek OSP wpłynęła na decyzję, aby w tym roku skupić się na wykonaniu prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP – wyjaśnia Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

Granty otrzymają OSP z miejscowości: Połczyn-Zdrój, Karlino, Mętno, Mechowo, Biały Bór, Tanowo, Recz, Świerzno , Drawno, Widuchowa, Domacyno, Zamęcin, Lipiany, Sławoborze, Żukowo, Stradzewo, Polanów, Obryta, Stara Dąbrowa, Bielkowo, Słowieńsko, Chojna, Trzebież, Stepnica, Charzyno, Sławno, Wilcze Laski, Siemyśl, Trzcińsko -Zdrój , Jeżyczki, Moryń, Rów, Wełtyń, Korzystno.

Zaplanowane remonty w remizach, zgodnie z założeniami konkursu, powinny zakończyć się do końca roku.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat wspiera finansowo drużyny strażackie – liderów integracji społecznej w środowiskach wiejskich. Co roku w remizach pojawiają się nowe wozy i łodzie do przeprowadzania akcji ratunkowych. Jednostki OSP otrzymują Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne, urządzenia GPS, ale i niezbędny sprzęt potrzebny w codziennej pracy. W ostatnim czasie OSP skorzystały także z pomocy z Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

Źródło: WZP

08-10-2020 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [D]

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [F]
Reklama [G]
Reklama [H]

Ogłoszenia