4line catering dietetyczny
MARAL - Hurtownia BHP
 Lipiany rewitalizują się. Pomoc UE na remont miejskiego przedszkola

Nowa sala dla 25 dzieci, przestrzenne szatnie, nowoczesne sanitariaty i magazyny - tak ma niebawem wyglądać przedszkole w Lipianach. Rewitalizacja przestrzeni będzie wsparta unijną pomocą z RPO WZ 2014-2020.

Umowę o dofinansowanie inwestycji podpisali w piątek, 25 stycznia 2019 roku w Lipianach, wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa i burmistrz Bartłomiej Królikowski.

Rewitalizacja miejskiego przedszkola zakłada przebudowę istniejącego budynku i wydzielenie w nim sali przedszkolnej dla 25 dzieci wraz z pomieszczeniami pomocniczymi takimi jak sanitariaty, szatnie, magazyn, komunikację itp. W obiekcie znajdą się także nowoczesne pomieszczenie kotłowni z systemem ciepłej wody oraz ogrzewania, jak i pomieszczenie warsztatowe.

- Modernizacja edukacyjnej przestrzeni w Lipianach pozwoli na zwiększenie liczby sal dla najmłodszych, a tym samym na zwiększenie miejsc w przedszkolu - przekonywał burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski.

Zgodnie z wnioskiem lipiańskiego samorządu miejskiego, prace remontowe rozpoczną się pod koniec marca 2019 roku, a zakończą się w lipcu br. Koszt działań wyniesie prawie 750 tys. zł. Euro dotacja Urzędu Marszałkowskiego to 625 tys. zł.

Umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, a Gminą Lipiany to kolejne z porozumień regularnie podpisywanych w ostatnim czasie z beneficjentami 9 Osi Priorytetowej „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”.

Źródło: WZP

12-02-2019 Redakcja

Portal iPyrzyce.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

PYRZYCE POGODA
Reklama [C]
Reklama [C]
Reklama [D]
Reklama [D] - MARAL BHP ®

Sonda

Podoba Ci się portal iPyrzyce.pl ?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [E]
Reklama [E] - Virtualnetia.com
Reklama [F]
Reklama [F] - MASZYNYWULKANIZACYJNE.NET.PL
Reklama [G]
Reklama [G]
Reklama [H]
Reklama [H]

Ogłoszenia